Dlaczego warto wybrać balustrady ze stali nierdzewnej?

Kiedy przychodzi czas na wybór systemu balustrad do domu lub firmy, z pewnością jest wiele opcji do wyboru.

Każde rozwiązanie i materiał ma swoje zalety, ale jest jeden wybór, który wyróżnia się na tle pozostałych, a mianowicie balustrady ze stali nierdzewnej. System balustrad ze stali nierdzewnej to połączenie artyzmu i architektury, które jest równie piękne, co funkcjonalne. Łącząc polerowaną stal ze szkłem hartowanym, otrzymujesz balustradę, która może służyć jako punkt centralny lub jako eleganckie uzupełnienie otoczenia.

Dlaczego warto wybrać balustrady ze stali nierdzewnej?

Wiele różnorodnych rozwiązań posiada w ofercie producent balustrad kutych

Obecnie możliwości projektowania balustrad z metalu są praktycznie nieskończone. Balustrady ze stali nierdzewnej są trwałe i są bardzo łatwe w utrzymaniu. To sprawia, że są opłacalnym wyborem dla wielu osób, ponieważ nie rdzewieją, nie gniją, nie wypaczą się ani nie zniszczą przez długi czas. Nie trzeba ich przemalowywać ani odnawiać, a zwykłe przetarcie miękką ściereczką to cała wymagana konserwacja. Do pionów, poręczy lub balustrad można zastosować drewno, metal i kamień, a dodanie sporej powierzchni szkła uzupełni ogólny wygląd. Istnieje również możliwość użycia szkła nieprzezroczystego lub wzorzystego lub wielu kolorów, tekstur.

Alternatywnie, stal miękka może być walcowana, skręcana, kształtowana i formowana w różnorodne niestandardowe projekty. W szczególności jednym ze sposobów jest walcowanie każdego stalowego wrzeciona na różne krzywizny. Każde wrzeciono jest następnie umieszczane w różnych kierunkach, tworząc kompletną balustradę schodów, która pokazuje poczucie abstrakcyjnego ruchu. Podobnie jak w przypadku wrzecion, również z płaskowników stalowych można wytwarzać różne konstrukcje. Ta technika wytwarzania pozwala tworzyć niestandardowe balustrady inspirowane stylem industrialnym, pasującym do wielu nowoczesnych klatek schodowych.

Z pewnością producent balustrad doradzi nam, jaki rodzaj balustrad sprawdzi się w naszym przypadku. Po wyprodukowaniu balustrady wykończenie ze stali miękkiej jest często chronione powłoką, aby zapobiec jej niszczeniu lub rdzewieniu, jednocześnie zakrywając wszelkie ślady produkcyjne, aby uzyskać czyste, trwałe wykończenie.