Jakie problemy mogą występować nosząc stały aparat na zęby?

Prawda jest taka, że w życiu na pewne kwestie nie ma się wpływu i doskonałym przykładem mogą być problemy z zębami.

Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o psucie się naszego uzębienia, bo na to raczej mamy wpływ, a bardziej o to, że czasami nasze zęby są po prostu krzywe. Oczywiście istnieją pewne złe nawyki, które do tego skrzywienia zębów mogą prowadzić, ale czasami nie mamy na to większego wpływu.

Co może się przytrafić przy noszeniu aparatu?

Dosyć często zdarza się sytuacja, w której podczas noszenia aparatu na zębach dochodzi do otarć na dziąsłach czy też śluzówce. Mimo tego, że są one wykonywane i zakładane z najwyższą precyzją to niestety czasami takie sytuacje się zdarzają. Jeśli mamy z nią do czynienia to należy jak najszybciej zlokalizować, który element aparatu wywołuje takie problemy i okleić go specjalnym woskiem do aparatów. Jeśli chodzi z kolei o samo otarcie to pierwsze co powinniśmy zrobić to dokładne przepłukanie go wodą utlenioną, a następnie posmarowanie specjalnym preparatem, dzięki któremu szybciej się ono zagoi. Stosunkowo często pacjenci po założeniu na zęby aparatu ortodontycznego skarżą się na różnego rodzaju bóle dziąseł czy zębów. Warto wiedzieć o tym, że nie jest to nic groźnego i zazwyczaj mija po kilku dniach, a w razie gdyby ból ten był zbyt silny można sięgnąć po tabletkę przeciwbólową.
Jakie problemy mogą występować nosząc stały aparat na zęby?

Czasami z aparatu może wystawać drut

Niestety zdarza się również tak, że z aparatu wystaje jakiś drut. Jak się okazuje, gdy w takiej sytuacji nie możemy natychmiast udać się do gabinetu ortodontycznego to z takim problemem możemy poradzić sobie samodzielnie. Wystarczy, że przytniemy wystający drut przy pomocy cążków jak najbliżej zamka lub też pierścienia. Pamiętajmy jednak, aby nie robić tego przy pomocy nożyczek, bo możemy wtedy się skaleczyć. Jak zatem widać nosząc aparat na zębach sytuacje mogą być różne, jeśli mamy dobrze założony aparat stały wrocław to raczej wszystko powinno być w porządku.