Wady i zalety księgowości internetowej – czy to się opłaca?

Jeśli ktoś interesuje się księgowością internetową to na pewno zastanawia się nad tym czy warto to robić czy nie? Może to ma tylko same wady? Może ma same zalety?

Na pewno ogromną zaletą, która jest dla wszystkich to cena. Tutaj mamy niską cenę, dlatego warto wybrać właśnie taką formę księgowości, bo wiele na tym zyskamy. Tym bardziej ma to znaczenie na początku, kiedy nasza firma nie rozwija się szybko i nie zarabiamy ogromnych pieniędzy i wtedy im mniej płacimy za księgowość tym lepiej będzie dla nas. Kolejną zaletą jest to, że można korzystać z księgowości przez Internet, co oznacza, że nie ma tutaj żadnych ograniczeń.

Nie ma znaczenia czy firma jest tysiąc kilometrów od nas czy jest blisko. My i tak wszystkie potrzebne dokumenty wysyłamy do nich zwykłą pocztą. To też jest wada, bo jeśli trzeba wysyłać to trzeba na to tracić czas i jeszcze ponosimy dodatkowe koszty, a zatem trzeba dokładnie wszystko sobie wyliczyć i wtedy będziemy wiedzieć, co nam się opłaca. Chcemy zysków i chcemy mieć specjalistów od księgowości, dlatego trzeba wybierać wiarygodne firmy, które są na rynku od dawna. Nie może być tak, że wtedy, kiedy mamy zrobić ważne rozliczenia to firma nie odbiera telefonów i nie odpisuje nam na maile. Musimy mieć kogoś w stu procentach zaufanego, bo wtedy będziemy z takich usług bardzo zadowoleni i będziemy widzieć tutaj tylko i wyłącznie same zalety.

Księgowość online – co jeszcze warto wiedzieć?

Dane naszej firmy przechowywane są przez firmę księgową. To oznacza, że to jest o wiele bardziej bezpieczne niż gdybyśmy to my się tym zajmowali. Dane u nich nie wyciekną i dlatego warto z nimi współpracować, bo wiele na tym zyskamy. Firma internetowa księgowa jest w stanie dostosować się ze swoją ofertą pod wszystkie nasze wymagania. Określamy zakres pracy i nie trzeba nawet sprawdzać tego, co robią, bo oni się naprawdę na tym znają. Internet jest bardzo pomocny, dlatego jeśli ktoś raz skorzysta z pomocy księgowości internetowej to nie będzie chciał jej zamienić na żadną inną. Tak to właśnie wygląda.