Wszystkie porady dotyczące projektowania stron internetowych, których potrzebujesz

Wiele osób chce nauczyć się, jak zostać dobrym projektantem stron internetowych, ale nie są pewni, czy mają to, czego potrzeba, aby stać się dobrymi w tym temacie.

Każdy może być dobrym projektantem stron internetowych, po prostu musi się najpierw nauczyć, im więcej dowiesz się z miejsc takich jak ten artykuł, tym lepiej na pewno staniesz się w projektowaniu stron internetowych.Nie zaniedbuj kaskadowych arkuszy stylów. Korzystanie z arkusza stylów ułatwia nadanie wszystkim stronom witryny tego samego wyglądu i stylu. Zmniejsza również rozmiar pliku stron, ponieważ plik CSS można uzyskać raz na serwerze, a następnie z lokalnej pamięci podręcznej użytkownika.Umieść element do wyszukiwania, aby umożliwić odwiedzającym przeszukiwanie zawartości Twojej witryny. Gdy odwiedzający chce coś konkretnie znaleźć, natychmiast zacznie szukać narzędzia wyszukiwania. Mogą przejść do innej witryny, jeśli jej nie masz. Zawsze umieszczaj pudełko w pobliżu górnej części prawej strony, ponieważ ludzie będą go tam szukać.Przetestuj swoją witrynę, aby sprawdzić, czy główne usługi tłumaczeniowe działają prawidłowo podczas tłumaczenia witryny. Niektóre witryny są odwiedzane przez wielu gości z zagranicy, którzy czasami korzystają z usług, takich jak BabelFish i Tłumacz Google, aby przetłumaczyć tekst na swój język. Niektóre problemy z projektowaniem stron internetowych, zwłaszcza słaby kod po stronie serwera, mogą zepsuć te usługi.Chociaż możesz być skłonny do dodania wielu dzwonków i gwizdów do swojej witryny, migająca grafika, głośna muzyka i neonowe kolory będą tylko odwracać uwagę od celu Twojej witryny. Odwiedzający, którzy są bombardowani zbyt wieloma widokami i dźwiękami, mogą być skłonni opuścić Twoją witrynę, zanim jeszcze zaczną przeglądać. Zachowaj proste kolory i odpowiednią treść, a projekt Twojej strony internetowej będzie zwycięzcą.Poznaj podstawy HTML i CSS. Wszystkie porady dotyczące projektowania stron internetowych, których potrzebujesz

Chociaż istnieje wiele szablonów, które pozwalają po prostu wypełnić puste miejsca, w celu stworzenia strony internetowej szablony te zapewniają jedynie ograniczone możliwości projektowe.

Zrozumienie, w jaki sposób język znaczników i arkusz stylów współpracują ze sobą, pozwoli Ci dostosować witrynę do treści, które Ci się podobają.Jeśli masz kilka stron w swojej witrynie, użyj paska nawigacyjnego u góry, aby ułatwić odwiedzającym znalezienie potrzebnych informacji. Dołącz informacje kontaktowe, aby mogli z Tobą porozmawiać, jeśli będą chcieli. Nagłówki powinny być jasne i widoczne, a akapity zwięzłe i łatwe do odczytania.Zminimalizuj liczbę kliknięć lub przewijania, które odwiedzający muszą zrobić, aby uzyskać dostęp do informacji. Im więcej użytkownik musi klikać lub przewijać, aby znaleźć poszukiwane informacje, tym bardziej prawdopodobne jest, że zrezygnuje z ich szukania. Staraj się mieć co najmniej 400 słów na każdej stronie swojej witryny, łącząc strony, których treść nie przekracza tej liczby słów.Jeśli chcesz szybko zbudować stronę internetową bez konieczności nauki języka komputerowego, skorzystaj z generatora kodu. Korzystanie z generatora kodu pozwala szybko zbudować witrynę i zapobiega popełnieniu błędu, gdy nie masz pojęcia, czym jest programowanie komputerowe. Generatory kodu są nie tylko szybkie, ale także dużo się nauczysz.Wybierz czcionki, które są czytelne i wyglądają profesjonalnie. Rodzaj czcionki na stronie internetowej jest szybkim wskaźnikiem profesjonalizmu. Nie używaj czcionek odręcznych ani komiksowych, ponieważ większość ludzi nie ma ich zainstalowanych. Twój styl powinien określać domyślną czcionkę na wypadek, gdyby użytkownik nie miał preferowanej czcionki. Wyniki są niekontrolowane i często nieatrakcyjne.Korzystając z porad zawartych w tym artykule, możesz szybko zostać dobrym projektantem stron internetowych, a teraz powinieneś czuć się trochę pewniej i tak myśleć. Więc teraz, gdy masz już wnikliwą wiedzę na ten temat, możesz zastosować ją do swoich wysiłków w zakresie projektowania stron internetowych i stać się świetnym projektantem stron internetowych w krótkim czasie.