Czy adwokat może pomóc w uzyskaniu odszkodowania?

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie wiedział, że można walczyć o odszkodowanie z ubezpieczycielem czy z osobą, która nam uszkodziła samochód albo przez nią mamy uszczerbek na zdrowiu.

Firmy ubezpieczeniowe mają prostą zasadę mają dać nam tak mało pieniędzy jak tylko się da. Co my robimy? W większości przypadków dajemy sobie spokój, cieszymy się, że w ogóle nam coś dali i tutaj popełniamy błąd. Osoby, które jeżdżą samochodem do pracy i nagle ich samochód ktoś uszkodzi otrzymują niskie odszkodowanie. Co robią? Nic kupują za to drugie auto, bo trzeba czymś do pracy jechać. To błąd, bo można uzyskać więcej pieniędzy, ale trzeba na to czasu.

Trzeba wiedzieć jak się w tym świecie poruszać i akurat tutaj jest nam potrzebne adwokat. Jest to osoba, która obeznana jest bardzo dobrze w prawie związanym z odszkodowaniami. Prawo cywilne adwokaci znają bardzo dobrze, co dla nas oznacza same zyski. Sami nigdy nie zrobimy tak dużo pożytecznej pracy w uzyskaniu wysokiego ubezpieczenia jak właśnie adwokat, który może się w naszym imieniu wszystkim zająć.

Adwokat jest w stanie nam pomóc również, jeśli mamy odszkodowanie, w którym to my ociepliliśmy.

Pomoc adwokata jest w stanie zwiększyć kwotę o tysiące złotych. Zdarzały się przypadki, że z pięciu tysięcy złotych zrobiło się sto tysięcy złotych. Taka to jest właśnie różnica i na tym przykładzie widać jak firmy ubezpieczeniowe kombinują. Jeśli do gry wchodzi adwokat to oni bardzo często idą na ugodę i wypłacają pieniądze. Dlaczego tak się dzieje? Wiedzą, że z kimś bardzo dobrze obeznanym w prawie nie mają żadnych szans. Warto, zatem skorzystać z pomocy adwokata, który będzie w stanie nam pomóc i zrobi wszystko żebyśmy na tym zyskali. Prowizja dla takiej osoby jest liczona od kwoty odszkodowania i jest to kilka procent. To nam się po prostu bardzo, ale to bardzo opłaca. Musimy wykorzystać okazję do tego żeby walczyć o swoje, bo te pieniądze nam się należą. Trzeba tylko wykorzystać do pomocy adwokata, który będzie wiedział jak ma się tym zająć.