Gdzie kupić mieszkanie bezczynszowe w Warszawie?

Mieszkania bezczynszowe Warszawa to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla osób, które chcą uniknąć nadprogramowych kosztów. Brak regularnych opłat administracyjnych to dla wielu osób ogromna zaleta. Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe to gwarancja wysokiego komfortu życia oraz licznych udogodnień. Ważne jest, aby wybrać lokum w dogodnej lokalizacji. Należy podkreślić, że każdy ma zupełnie inne potrzeby oraz oczekiwania, więc konieczne jest przeanalizowanie wielu rozmaitych czynników. Chcesz podjąć rozsądną decyzję? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które z pewnością będą sporym wsparciem.

Czym są mieszkania bezczynszowe?

Mieszkania bezczynszowe w Warszawie stanowią znaczną część nowych inwestycji. Nie bez powodu cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Brak czynszu pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Wszelkie prace modernizacyjne oraz naprawy wykonywane są z inicjatywy mieszkańców danego budynku. W zdecydowanej większości przypadków powoływanych jest kilka osób, które są odpowiedzialne za kwestie organizacyjne (np. znalezienie fachowców). Mieszkańcy lokali bezczynszowych ponoszą koszty wyłącznie wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba. Jest to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, szczególnie w perspektywie długoterminowej.

Mieszkanie bezczynszowe w stolicy – czy warto?

Niejedna osoba zadaje sobie powyższe pytanie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba zapoznać się zarówno zaletami, jak i wadami omawianych nieruchomości.

Zalety mieszkań bezczynszowych

 • Oszczędność gotówki – czynsz to spore zobowiązanie finansowe, a opłaty administracyjne nie należą do niskich. Należy mieć świadomość, że w skład czynszu wchodzą nie tylko prace realizowane w obrębie nieruchomości. To zarząd gospodaruje budżetem, co może prowadzić do wielu nieporozumień. Bardzo często bywa tak, że wykonywane są wyłącznie konieczne naprawy, a ogólny stan budynku pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy, którzy regularnie płacą czynsz, nie mają wpływu na m.in. wybór wykonawcy, standard realizacji prac, dobór materiałów. Należy pamiętać, że części wspólne budynku również wpływają na standard codziennego życia.
 • Wyższa kontrola nad wydatkami – za utrzymanie budynku mieszkalnego w dobrym stanie odpowiadają wszyscy mieszkańcy. Znacząco ułatwia to kontrolowanie wydatków. Nikt nie ma prawa narzucać własnego zdania. Istotne decyzje zazwyczaj podejmowane są podczas demokratycznego głosowania, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby im się sprzeciwić. Podstawą jest, aby dojść do kompromisu, który będzie satysfakcjonujący dla wszystkich mieszkańców. Lokalna społeczność może powołać własny zarząd, który zajmie się organizacją napraw i prac konserwacyjnych.
 • Mniejsza społeczność sąsiedzka – warto zauważyć, że mieszkania bezczynszowe to zwykle niewielkie budynki, w których znajduje się kilka lub kilkanaście lokali. Dlaczego jest to atutem? Przede wszystkim dlatego, że łatwiej jest dojść do porozumienia z sąsiadami.

Wady mieszkań bezczynszowych:

 • Dodatkowe obowiązki – brak czynszu nie jest równoznaczny z brakiem napraw lub konserwacji części wspólnych, a także otoczenia nieruchomości. Mieszkańcy muszą wykazać się zaangażowaniem. Istotny jest udział w spotkaniach lokalnej społeczności, podczas których podejmowane są kluczowe decyzje.
 • Bliski kontakt z sąsiadami – nie dla każdego jest on zaletą. Prawdą jest, że mieszkańcy budynków bezczynszowych muszą komunikować się ze sobą oraz rozwiązywać bieżące problemy dotyczące m.in. stanu technicznego budynku.

Mieszkania bezczynszowe na Wawrze – propozycja dla wymagających!

Mieszkania bezczynszowe na Wawrze to wyśmienita propozycja dla osób, które stawiają na wygodę oraz bezpieczeństwo. Dogodna lokalizacja pozwala uniknąć wielu niedogodności (np. związanych z dojazdem do pracy/szkoły/przedszkola/żłobka). W pobliżu znajduje się galeria handlowa, hipermarkety, apteki, ośrodki zdrowia, stacje benzynowe, placówki edukacyjne, a także wiele innych. Ma to szczególne znaczenie dla tych, którzy chcą uniknąć długich podróży do innych części miasta.

Wawer to niezwykle spokojna okolica, która obfituje w tereny zielone oraz obiekty rekreacyjne. Nieruchomości bezczynszowe są chętnie wybierane nie tylko przez młode osoby, ale również seniorów. Albero Invest proponuje nowoczesne inwestycje mieszkaniowe, które można przystosować do indywidualnych wymagań. Zostały one zaprojektowane przez najlepszych fachowców z branży. Spełniają szereg restrykcyjnych norm oraz standardów, a dodatkowo są zgodne z aktualnymi trendami z branży budowlanej.

Mieszkania bezczynszowe na Wawrze w Warszawie to m.in.:

 • atrakcyjne ceny,
 • brak opłat administracyjnych,
 • wysoki standard nieruchomości,
 • różnorodność lokali mieszkaniowych,
 • dogodna okolica,
 • spokój i bezpieczeństwo,
 • nieprzeciętny komfort codziennego życia,
 • rozwinięta sieć komunikacji miejskiej,
 • tereny zielone, ścieżki rowerowe, obiekty rekreacyjne,
 • szeroki wybór szkół, przedszkoli, żłobków.