Jaki materiał wykończeniowy wybrać na podłogi

Właściciele domów cenią podłogi z twardego drewna ze względu na ich wysoki poziom luksusu, nieskończoną wszechstronność oraz fakt, że dodają nieruchomościom wartości.

Niestety, ten piękny materiał wykończeniowy ma również wysoką cenę i wiele problemów z instalacją. Podłogi z twardego drewna są piękne i luksusowe, ale są również podatne na uszkodzenia przez wodę, insekty i przypadkowe zadrapania. Ponadto podłogi z twardego drewna wymagają dużo czasu, pielęgnacji i uwagi, aby właściwie je konserwować.

Jaki materiał wykończeniowy wybrać na podłogi

Gdzie można zastosować panele winylowe

Nie będziesz musiał się martwić o żaden z tych problemów, jeśli zamiast tego wybierzesz winyl. Bez problemu uzyskasz wyrafinowany wygląd podłogi drewnianej instalując panele winylowe. Obecnie podłogi z paneli winylowych mogą być zaprojektowane tak, aby wyglądały jak prawdziwe deski drewniane. Podłogi winylowe zostały zaprojektowane tak, aby przypominały drewno pod każdym względem, nawet w formie listwy lub deski. Występują w różnych stylach i wzorach, z których każdy ma naśladować określony gatunek drewna, a ponieważ wzory słojów drewna są nadrukowane, możliwości projektowania podłogi są niemal nieograniczone.

Podłogi z desek winylowych stały się popularnym wyborem wśród właścicieli domów, projektantów i wykonawców i jest ku temu wiele powodów. Jeśli zastanawiasz się, czy panele winylowe nadają się do renowacji twojej podłogi, poznanie wyjątkowych korzyści tego materiału wykończeniowego może pomóc w podjęciu tej decyzji. Panele winylowe zachowują wysoki poziom wyrafinowania i luksusu, a ponadto są znacznie bardziej opłacalne niż inne wysokiej klasy opcje podłóg. To sprawia, że są idealną opcją dla projektantów wnętrz i właścicieli domów z ograniczonym budżetem.

W rzeczywistości panele winylowe są lepsze w uszczelnianiu przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę niż podłogi z twardego drewna, jak i laminaty. Zostały zaprojektowane z wielu warstw, które chronią przed wilgocią, a niektóre opcje są nawet całkowicie wodoodporne. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej wilgotności, takich jak kuchnie, piwnice czy łazienki.