Najlepsze pakiety medyczne na rynku

Pakiety medyczne stanowią bardzo ceniony przez pracowników benefit. Dzięki nim osoby zatrudnione w przedsiębiorstwie mogą korzystać z prywatnej opieki medycznej, szeregu badań specjalistycznych, a także konsultacji ze specjalistami. W ten sposób wyraża się także troska pracodawcy o swoich pracowników oraz chęć zapewnienia im jak najlepszych warunków.

Czy warto zdecydować się na pakiety medyczne dla pracowników?

Pakiety medyczne Tu Zdrowie są coraz bardziej popularne (szczegóły na https://zdrowiewfirmie.pl/tuzdrowie/). Wybierają je przedsiębiorstwa działające w bardzo różnych branżach. Pakiety są bardzo uniwersalne, gdyż istnieje możliwość ich indywidualnego dopasowania do potrzeb, charakteru pracy. Tym samym każdy pakiet medyczny może mieć inny zakres, między innymi co do ilości badań, dostępnych konsultacji lekarskich, zabiegów, a także diagnostyki pogłębionej. Porównywarka pakietów medycznych umożliwia nie tylko wybór najlepszego pakietu pod względem cenowym, ale także obrazuje zakres usług w poszczególnych wariantach. Niekiedy różnice cenowe mogą być bardzo duże. Zwłaszcza porównując pakiet podstawowy do pakietu rozszerzonego o dodatkowe konsultacje, badania diagnostyczne, czy też badania okresowe.

Jak dopasować pakiet medyczny do potrzeb pracowników?

Pakiet medyczny Allianz powinien być dostosowany do potrzeb pracowników oraz charakteru wykonywanej przez nich pracy. Wynika to z faktu, że wiele branż naraża pracowników na choroby zawodowe (więcej o pakiecie Allianz na https://zdrowiewfirmie.pl/allianz/). Tym samym pracownicy budowlani częściej mają problemy z układem stawowym, kostnym, ale również skarżą się na ból mięśni czy kręgosłupa. Z kolei pracownicy biurowi ze względu na siedzący styl życia mogą odczuwać bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa, ale także karku. Istotne jest również uwzględnienie średniej wieku swoich pracowników. Osoby starsze znacznie częściej korzystają z pomocy lekarza oraz konsultacji specjalistycznych. Dlatego pakiety dedykowane takim pracownikom powinny być rozszerzone o konsultacje kardiologiczne, chirurgiczne, ortopedyczne, fizjoterapeutyczne. Natomiast jeżeli w firmie pracuje wiele kobiet wówczas warto poszerzyć pakiet o dodatkowe konsultacje i badanie ginekologiczne, a także prowadzenie ciąży. Prywatna Opieka Medyczna zapewnia doskonałe wsparcie dla pracowników korzystających z pakietów medycznych. Ogranicza się wówczas konieczność długiego oczekiwania w kolejkach jak w przypadku publicznej służby zdrowia. Jednocześnie dostęp do ogromnej liczby badań diagnostycznych sprawia, że lekarze mogą szybciej postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie. 

Pakiety medyczne sprawdzisz i porównasz na stronie https://zdrowiewfirmie.pl/.