Nie możesz znaleźć pracowników? Spróbuj z pomocą agencji pracy

Prowadzenie biznesu jest coraz większym wyzwaniem. Przedsiębiorstwa muszą walczyć o pozycję rynkową w warunkach rosnącej konkurencji, co nie jest możliwe bez zwiększania zatrudnienia. I właśnie ta ostatnia kwestia spędza sen z powiek niejednemu pracodawcy. Jeśli od miesięcy dosłownie stajesz na głowie, aby pozyskać nowych pracowników, a efekty są mizerne, to przyszedł czas na skorzystanie z pomocy specjalistów. Twoje problemy kadrowe rozwiąże dobra agencja pracy.

Agencja pracy to nie pośredniak!

Wielu przedsiębiorców wciąż myli te pojęcia i wychodzi z założenia, że agencja pracy nie różni się niczym od standardowego urzędu pracy. Tymczasem tych różnic jest wiele. Najważniejszą z nich jest poziom zaangażowania w znalezienie pracowników poszukiwanych przez przedsiębiorcę.

O ile urząd pracy poprzestaje tylko na rekomendowaniu swoich „klientów” i nie wykazuje się aktywnością w poszukiwaniu pracowników, o tyle agencja rzeczywiście rozgląda się za osobami, które potencjalnie mogą wzmocnić zespół pracodawcy.

Wynagrodzenie agencji jest dostateczną motywacją do tego, aby w krótkim czasie znaleźć odpowiednie osoby, spełniające oczekiwania klienta pod kątem posiadanych kwalifikacji, doświadczenia czy umiejętności.

Agencję pracy należy zatem traktować w kategorii partnera, któremu powierzamy bardzo odpowiedzialne zadanie uzupełnienia braków kadrowych w przedsiębiorstwie. Dzięki temu nie tylko zwiększamy swoje szanse na znalezienie odpowiednich pracowników, ale również uwalniamy się od angażujących, uciążliwych obowiązków rekrutacyjnych.

Popularne metody pozyskiwania pracowników przez agencję pracy

Agencja pracy ma tę przewagę nad swoim klientem, że dysponuje bardzo szerokim wachlarzem metod pozyskiwania pracowników. Absolutnie nie poprzestaje tylko na przygotowaniu i publikacji ogłoszeń, wykazując się znacznie większą aktywnością.

Strategia rekrutacyjna zawsze jest dopasowywana stricte do działalności przedsiębiorstwa, jego sytuacji rynkowej, rozpoznawalności, a także profilu poszukiwanych kandydatów. Jeśli np. pracodawca potrzebuje wysokiej klasy specjalistów na samodzielne stanowiska, to dobrym rozwiązaniem może być headhunting, czyli docieranie do potencjalnych kandydatów własnymi kanałami, a następnie złożenie im oferty poza standardową procedurą rekrutacyjną.

Z usług agencji pracy z pewnością powinny skorzystać te przedsiębiorstwa, które mają duży problem z pozyskaniem pracowników fizycznych i niewykwalifikowanych. W Polsce od dłuższego czasu obserwujemy brak rąk do pracy w takich branżach, jak budowlana, gastronomiczna, produkcyjna czy rolnicza. Tutaj szczególnie przydaje się pomoc agencji, która świadczy usługę outsourcingu pracowniczego.

Polega ona na tym, że agencja najpierw kompletuje zespół pracowników, następnie zatrudnia ich u siebie oraz deleguje do pracy w zakładzie klienta. Dla przedsiębiorcy są to pracownicy tymczasowi, co niesie ze sobą szereg korzyści:

  • brak konieczności tworzenia nowych, kosztownych w utrzymaniu etatów,
  • możliwość wzmocnienia zespołu nowymi pracownikami wtedy, gdy jest to rzeczywiście niezbędne,
  • minimum formalności po stronie przedsiębiorcy (całą obsługą kadrowo-płacową zajmuje się agencja pracy),
  • zachowanie elastyczności w zakresie zarządzania budżetem oraz kadrą przedsiębiorstwa.

Te zalety przemawiają do wyobraźni coraz większej grupy przedsiębiorców, co powoduje gwałtowny wzrost zainteresowania usługą outsourcingu pracowniczego.

Rozważasz zatrudnienie pracowników ze Wschodu? Skorzystaj z pomocy doświadczonej agencji

Agencja pracy jest odpowiednim partnerem również dla tych przedsiębiorstw, które są zdecydowane na zatrudnienie cudzoziemców, przede wszystkim ze Wschodu (Ukraińców, Białorusinów, Ormian, Gruzinów, Mołdawian). W takim przypadku warto nawiązać współpracę z agencją, która ma doświadczenie w pozyskiwaniu emigrantów, kompleksowo zajmując się całym procesem ich legalnego zatrudnienia.

Takie wsparcie swoim klientom zapewnia Crew For You – jedna z najlepiej ocenianych agencji pracy we Wrocławiu. Z ofertą Crew For You możesz się zapoznać na stronie https://crewforyou.pl/.

Więcej wskazówek, które pozwolą Ci wybrać odpowiednią agencję pracy we Wrocławiu, znajdziesz w tym artykule – https://crewforyou.pl/agencja-pracy-we-wroclawiu-jak-wybrac-te-najlepsza/.