Specjaliści zajmujący się regeneracją turbo

Eksperci dysponujący zapleczem fachowego warsztatu mogą zrealizować regenerację turbo.

Za jej sprawą będzie można odzyskać dynamikę wynikającą z mocy sprężarki w naszym aucie. Definitywnie podejście w ten sposób do kwestii zużywania się sprężarki ma więcej sensu niż borykanie się z niedopatrzeniami i awariami poprzez wyrzucanie jej i kupno nowej, kosztownej turbosprężarki.

Specjaliści zajmujący się regeneracją turbo

Regeneracja turbosprężarek w fachowym wydaniu

Dzisiaj niestety zagrożone są turbosprężarki, czyli urządzenia, które sprężają powietrze do dużej objętości w celu stworzenia potężnego silnika. Emisje i hałas turbosprężarek sprawiają, że są one drogie i prawdopodobnie nie będą dostępne wiecznie. Istnieje pilna potrzeba znalezienia sposobu na ich unowocześnienie bez utraty wydajności lub wykluczenia ich z działalności. Korzystanie z turbosprężarek ma zasadnicze znaczenie dla sposobu, w jaki prowadzimy nasze samochody. Ma to wiele praktycznych korzyści, między innymi możliwość przyspieszania przy wyższych prędkościach bez poświęcania wydajności. Jednak ma to również ogromny szkodliwy wpływ na nasze środowisko. Zastosowanie turbosprężarek zwiększa zarówno emisję dwutlenku węgla, jak i zanieczyszczenie spalinami, z odpowiednimi konsekwencjami zdrowotnymi. Regeneracja turbosprężarek jest odpowiednią technologią do silników samochodowych i jest jedną z najważniejszych innowacji technologicznych ostatniego stulecia.

Jednak pomimo szerokiej akceptacji wielu inżynierów i naukowców z branży motoryzacyjnej, nadal brakuje zrozumienia fizyki i podstaw tej technologii. Turbosprężarka to urządzenie, które zamienia moc silnika samochodu na ciepło. Aby to zadziałało, silnik musi mieć wystarczającą ilość energii, ale musi być również wystarczająco wydajny, aby wydajnie tę energię uwalniać. Turbosprężarka zwykle znajduje się między przodem a tyłem silnika, ale można ją również umieścić w innym miejscu. W przypadku jej uszkodzenia regeneracja turbo może pomóc przywrócić jej sprawność, zwalniając nas z konieczności zakupu nowego komponentu, co nierzadko jest bardzo kosztowne.