Wyhodowanie marihuany z nasion wymaga nieco wiedzy

Konopie indyjskie są uprawiane z jednego z dwóch źródeł, a mianowicie z nasion lub klonów.

Nasiona niosą informacje genetyczne z dwóch roślin rodzicielskich i mogą wyrażać wiele różnych kombinacji odziedziczonych cech. Generalnie w komercyjnej produkcji konopi, hodowcy sadzą wiele nasion jednego szczepu i wybierają najlepszą roślinę. Następnie wezmą klony z tej pojedynczej rośliny, co pozwala na spójną genetykę do masowej produkcji. Jeśli marihuana jest legalna w twoim miejscu zamieszkania, możesz kupić nasiona lub klony online za pośrednictwem różnych banków nasion i sklepów specjalistycznych.

Wyhodowanie marihuany z nasion wymaga nieco wiedzy

W jaki sposób wybrać ziarna marihuany?

Typowemu hodowcy domowemu może być łatwiej uzyskać nasiona konopi niż klony roślin. Uprawa marihuany z ziaren może wytworzyć silniejszą roślinę o solidniejszej genetyce. Rośliny wyhodowane z nasion mogą być bardziej obfite jako młode rośliny w porównaniu z klonami, głównie dlatego, że nasiona mają silny korzeń palowy. Wczesną wiosną można sadzić nasiona bezpośrednio w ogrodzie na świeżym powietrzu, nawet w chłodnym, wilgotnym klimacie. W przypadku uprawy na zewnątrz, niektórzy hodowcy wolą kiełkować nasiona wewnątrz, ponieważ są one delikatne w początkowych fazach wzrostu. W pomieszczeniu możesz zapewnić sadzonkom dodatkowe światło, aby pomóc im w rozwoju, a następnie przesadzić je na zewnątrz, gdy są wystarczająco duże.

Aby uzyskać pąki używane do palenia, wytwarzania olejku czy produkcji artykułów spożywczych, żeńskie rośliny konopi indyjskich są uprawiane w środowisku bez samców, lub rośliny męskie są usuwane z obszaru przed uwolnieniem pyłku, aby samice nie tworzyły nasion. Żeńskie rośliny mogą wtedy skupić swoją energię na wytwarzaniu pąków, a nie nasion. Taka marihuana o wysokiej mocy jest tradycyjnie znana jako sinsemilla, co oznacza bez pestek lub nasion.

Należy zatem uważnie wybierać ziarna marihuany do hodowli domowej. Niektóre odmiany konopi mogą wytwarzać męskie części obok żeńskich kwiatów na tej samej roślinie, szczególnie jeśli są narażone na stresory środowiskowe. Rośliny te są znane jako hermafrodyty i czasami potrafią samodzielnie zapylać się, tworząc nasiona.