Specjalne ubrania do karmienia piersią

Karmienie piersią jest dobre dla dziecka. Mleko matki dostarcza ważnych składników odżywczych i chroni przed chorobami.

Ponadto fizyczna bliskość i ruchy ssące działają uspokajająco na dziecko. Ale karmienie piersią ma również zalety dla matki. Możesz przeczytać tutaj, jakie to są, jak prawidłowo ułożyć dziecko do karmienia piersią i co musisz wziąć pod uwagę w życiu codziennym. Karmienie piersią to forma żywienia podana przez naturę i optymalnie dostosowana do rozwoju fizycznego dziecka. Zaleca się aby kobieta karmiła piersią przez pierwsze sześć miesięcy. Według ekspertów częściowe karmienie piersią, czyli połączenie karmienia piersią i prezentu w postaci kupionego pokarmu dla niemowląt, jest lepsze niż całkowity brak karmienia piersią. Nie ma znaczenia, czy karmisz bezpośrednio piersią, czy odciągasz mleko i podajesz w butelce. Ostatecznie jednak to osobista decyzja matki, jak karmić swoje dziecko. Nawet jeśli karmienie piersią ma pewne zalety, dzieci doskonale rozwijają się dzięki produkowanemu przemysłowo mleku dla niemowląt.

Mleko matki jest idealnie dopasowane do potrzeb noworodka. Zawiera wszystko, czego dziecko potrzebuje do wzrostu i zdrowego rozwoju.

Szczególnie korzystne są wcześniaki lub chore noworodki. W pierwszych miesiącach życia zmienia się nie tylko ilość, ale także skład mleka matki. Podczas karmienia piersią wiele kobiet kupuje specjalne ubrania, które pomagają w karmieniu. Mogą być to specjalne sukienki czy też bluzki, które można łatwo odsłonić. Dzięki temu mama będzie mogła karmić także w miejscach publicznych, zawsze kiedy dziecko będzie potrzebowało. Oczywiście można zakupić różnego rodzaju ubrania do karmienia, na co dzień ale także domowe. W ofertach sklepów znajdziemy przykładowo koszule nocne do karmienia piersią, które z pewnością przydadzą się każdej mamie. Można oczywiście zakupić różnego rodzaju kroje i rozmiary, dlatego też każda mam będzie mogła wybrać koszulę odpowiednią dla siebie. Z pewnością powinny posiadać krój, który będzie ułatwiał karmienie.

RELATED ARTICLES