Zalety wykorzystania technologii drukowania 3D

Widoku produktu wirtualnego lub na ekranie nie można porównać z rzeczywistym odczuciem prototypu, czego można doświadczyć podczas korzystania z technologii druku 3D.

W ten sposób można fizycznie dotknąć i poczuć prototyp produktu oraz sprawdzić, czy jego projekt nie ma żadnych wad. W przypadku błędu możesz zmienić plik CAD, a później wydrukować nową wersję części, która będzie lepsza.

Zalety wykorzystania technologii drukowania 3D

Obecnie możliwy jest również druk 3D na zamówienie

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod produkcji, takich jak obróbka CNC i formowanie wtryskowe, drukowanie 3D jest znacznie szybsze. Dzieje się tak, ponieważ ta technologia może szybko testować projekty i pomysły, od prototypu do produktu końcowego. Konwencjonalne metody produkcji zależą od technologii cięcia i formowania w celu uzyskania pożądanych kształtów, co jest nie tylko skomplikowane, ale także kosztowne. Na szczęście nie doświadczysz tego problemu w przypadku technologii druku 3D, a wszystko, czego potrzebujesz, to dobrze dobrany materiał.

Druk 3D może tworzyć kształty, które są puste, bez otworów, mają ekstremalne podcięcia, wszystkie cechy, które nie są możliwe do uzyskania w żadnej innej metodzie produkcji. Mając to na uwadze, możesz zrozumieć, dlaczego druk 3D zrewolucjonizował produkcję i zyskał szeroką popularność na całym świecie. Możemy również używać drukarek 3D do tworzenia części, których nie oferują już producenci i nie można ich znaleźć w sprzedaży, możliwości są naprawdę nieograniczone. W ten sposób nie musimy wyrzucać sprzętu, do którego komponentów nie da się dokupić, wystarczy je wydrukować w drukarce 3D. Z pewnością dbamy w ten sposób o środowisko, nie pozbywamy się niepotrzebnie przedmiotów, które mogą nam jeszcze posłużyć przez wiele lat.

Z pewnością druk 3d na zamówienie to wygodne rozwiązanie dla wielu osób prywatnych i firm, które chcą zaprojektować unikalny produkt, części, gadżety czy prototypy. W drukarkach 3D dostępnych jest wiele różnych materiałów, od wielu metali, żywic, drewna, po plastik i produkty spożywcze. Jednak jeśli chodzi o włókna z tworzywa sztucznego, dwa najpopularniejsze rodzaje włókien z tworzywa sztucznego to PLA i ABS.