Handel krtyptowlutami – jak zacząć?

Na pewno na rozpoczęcie handlu kryptowalutami potrzebna jest gotówka. Im mamy więcej pieniędzy tym więcej można zyskać, ale jednocześnie więcej ryzykujemy.

Na początek nie ma, co się rzucać na duże kwoty, bo trzeba się obyć z tym, co nowe. W ten sposób nie stracimy dużo nawet, jeśli nasze pierwsze decyzje nie będą właściwie. Jeśli chcemy handlować kryptowalutami to trzeba będzie założyć sobie portfel. To istotne, bo wtedy możemy kupować i sprzedawać takie kryptowaluty, jakie nas interesują. Najpopularniejszą kryptowalutą jest bitcoin, dlatego trzeba na tym się na początek skupić. Kursy tej waluty są mocno zachwiane, dlatego dzisiaj jest kurs wysoki, a jutro o wiele, wiele niższy. Naszym zadaniem jest znalezienie czasu na to żeby zapisać się do jednej z giełd kryptowalut. Można wybrać polską giełdę, ale również światowe. Wszystko będzie zależne tylko od nas i naszych umiejętności. Na początku lepiej obsługiwać się w języku polskim, bo jest to dla nas o wiele łatwiejsze do opanowania.

Giełdy kryptowalut – Co dalej?

Skoro korzystamy z giełdy to zasada działania tej giełdy jest taka sama jak innych. Co to oznacza? To, że raz są wzrosty, a raz spadki. Naszym zadaniem jest znalezienie odpowiedniego momentu na zakup kryptowaluty, bo wtedy można ją ze sporym zyskiem sprzedać. Na pewno wiele uda nam się na tym zyskać, ale trzeba być bardzo dobrym obserwatorem i trzeba mieć na to dużo czasu. Jeśli się spóźnimy i kupimy w niewłaściwym momencie albo sprzedamy wtedy, kiedy nie trzeba to mamy stratę. Warto wspomnieć, że bitcoiny zaczynamy od groszowych stawek, a w pewnym momencie jedna sztuka była wyceniania na dwadzieścia tysięcy dolarów. Było to około osiemdziesięciu tysięcy złotych. Te osoby, które zainteresowały w odpowiedni momencie zyskały miliony i to nic nie ryzykując. Te osoby, które kupiły wtedy, kiedy waluta była bardzo droga straciły miliony, bo dzisiaj kurs jest o przeszło połowę niższy. Pamiętajmy, że portfel zakładać w firmie wiarygodnej, bo tutaj często zdarza się nagłe zamkniecie giełdy i niestety wszystko tracimy.