Staż z urzędu pracy ile płacą?

Wiele osób zastanawia się nad tym gdzie znaleźć pracę, ale nie mają na to żadnej koncepcji. W takiej sytuacji dla osób, które są zarejestrowane w urzędzie pracy jest przygotowana specjalna oferta.

T a oferta to staż pracy. Dawniej staż nie był dobrze płatny, co nie oznacza, że dzisiaj można się na tym dorobić. Trzeba traktować staż, jako okres przejściowy. Zatrudniamy się w jakiejś firmy, jako stażysta i staramy się przekonać szefostwo, że nadajemy się na to stanowisko. Jeśli będziemy w tym, co robimy naprawdę bardzo dobrzy to mamy ogromne szanse na to, że po skończeniu stażu będziemy zatrudnieni na normalną umowę i wtedy nasze zarobki znacząco się zwiększą, na czym nam zależy najbardziej. O staż może się starać i osoby, które nie ukończyła trzydziestego roku życia i osoba, która ma już pięćdziesiąt lat i więcej.

Wszystkie te osoby muszą być bezrobotne. Trzeba być zarejestrowanym i trzeba spełniać szereg warunków żeby można było na staż się dostać, dlatego warto zgłosić się do urzędu pracy i tam powiedzą nam jak ma to wyglądać.

Urzędnicy często inaczej interpretują prawo niż nam się wydaje, dlatego jeśli dowiemy się tego ze sprawdzonego źródła to będzie dla nas najlepsze rozwiązanie. Jeśli chodzi o kwotę, jaką otrzymamy od państwa za to, że odbywam staż to nie jest wysoka, ale z drugiej strony lepsze to niż nic. Obecnie jest to 1033,70 złotych na miesiąc. Na razie nic nie mówi się o zmianie tej kwoty, dlatego trzeba to sprawdzać na bieżąco. Na początek przy zerowych zarobkach i braki zasiłku takie pieniądze są już zawsze jakimś początkiem. Jeśli jeszcze ktoś będzie miał szczęście i uda mu się otrzymać pracę po zakończeniu stażu to może się z tego tylko cieszyć.

Oferty stażu do wyboru

Zgłaszając się do UP można otrzymać wykaz ofert, które mogą nas zainteresować. W ten sposób dobierzemy sobie taką firmę, jaka spełnia wszystkie nasze oczekiwania oraz wymagania. Jeśli pójdziemy do firmy, w której dobrze nam się pracuje to tym bardziej miło byłoby u nich zostać na dłużej.